Методичне об'єднання вчителів інформатики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Методичне об'єднання вчителів інформатики » Методичний розділ » Олімпіада: вчора, сьогодні, завтра.


Олімпіада: вчора, сьогодні, завтра.

Сообщений 1 страница 30 из 65

1

Прикро за технічні неполадки, але дана тема є і буде актуальною.
Подяка М.Якотюку за архів форуму.

2

маю два  наміри:
1. Навчати дітей мови програмування C#
2. Щоб мої учні приймали участь в дистанційному навчанні Зубика.
Чи можна це поєднати?

3

Світлана Борисівна написал(а):

маю два  наміри:
1. Навчати дітей мови програмування C#
2. Щоб мої учні приймали участь в дистанційному навчанні Зубика.
Чи можна це поєднати?

На мій погляд одне другому не завада. У чому проблема? Я щось не дуже зрозумів.
Можливо Віталій Віталійович висловиться.

4

В.Ребрина написал(а):

У чому проблема?

Не проблема, а запитання.
Чи буде Віталій Віталійович у своїй дистанційній школі навчати саме мови програмування С#?
В дистанційній школі вивчається мова програмування Паскаль, ми кажемо, що це вже вчорашній день, тоді добре було б в цій школі також пропонувати С#.
Якщо учень тільки починає вивчати програмування, то на мою думку, вже краще починати з того що є більш перспективнішим.

5

Світлана Борисівна написал(а):

В дистанційній школі вивчається мова програмування Паскаль, ми кажемо, що це вже вчорашній день, тоді добре було б в цій школі також пропонувати С#.

Быстро слово сказывается, да не быстро дело делается...
Это громаднейшая работа, и в первую очередь для Виталия Витальевича. Я думаю, что это дело времени (и не малого) и (самое главное!!!) все зависит от желания того же самого Виталия Витальевича это делать.

6

Нагадую, що традиційно кожного року у липні стартують Всеукраїнські олімпіади з математики, фізики, біології, хімії, географії, економіки та ін.

Мабуть у цьому році традиція збережеться. Тому раджу слідкувати за сайтом
http://www.osvita.od.ua/olimp.php

Надіюсь, що у цьому році учасників від нашої області буде достатньо.

7

Світлана Борисівна написал(а):

В дистанційній школі вивчається мова програмування Паскаль, ми кажемо, що це вже вчорашній день, тоді добре було б в цій школі також пропонувати С#.

Кто эти "мы", которые говорят, что Pascal - вчерашний день? Скажите тогда, может и Assembler - вчерашний день?
Может и Delphi - вчерашний день? CodeGear не считает, что Delphi, который (может Вам это известно) имеет синтаксис Pascal, устарел, поскольку выпустил новую версию, 2007 года.

Хотя я лично и не очень большой поклонник Pascal, но язык очень неплохо подходит для образовательных целей. Pascal, образно говоря, "не даст выстрелить себе в ногу, а С - не только ногу отстрелит, но и голову в придачу!"

8

Ніхто не каже, що Паскаль вчорашній день .Але звичайна програма олімпіадного рівня на С++ може займати 15 стрічок (з використанням STL), на паскалі 30 і більше при тому ще необхідно подумати  про роботу з памятю та швидкодію при навіть однакових рівнях алгоритмів. Делфі непоганий продукт, але щоб зрозуміти як з ним працювати необхідне знання ООП, а на паскалі цього не навчишся.
Як казав один поважний викладач одного пристижного ВУЗу, ОС зроблена на асемблері – це вже вчорашній день, драйвера, тонкі місця для роботи з пам’ять інша справа.
Все таки потрібно міняти і переходити на щось, що якісно підтримує (для розуміння не нарівні візуального інтерфесу) ООП

Отредактировано badm (2007-06-15 12:38:32)

9

badm написал(а):

необхідне знання ООП, а на паскалі цього не навчишся.

Та ну! А як же тоді це?

http://ic.km.ua/~gzoch/scenery/vector_OP.rar

10

Даже если рассматривать Pascal и C с точки зрения олимпиад, то для решения предложенных задач достаточно создать консольное приложение и вся мощь ООП, WinAPI и прочих наворотов не нужна!

Главное - алгоритм, правильный алгоритм, т.е. оптимальный.
А алгоритм, иногда - несколько строк, причем используются базовые структуры языка.

11

@leX написал(а):

Главное - алгоритм, правильный алгоритм, т.е. оптимальный.

Чув, що діючий стандарт С++ включає засоби, які дозволяють написати програму ШВИДШЕ. Наприклад, процедура сортування масиву. Звичайно, це не гарантує, що готова програма працюватиме швидше :-), але дає олімпійцю виграш в часі.

12

@leX написал(а):

Кто эти "мы", которые говорят, что Pascal - вчерашний день? Скажите тогда, может и Assembler - вчерашний день?
Может и Delphi - вчерашний день? CodeGear не считает, что Delphi, который (может Вам это известно) имеет синтаксис Pascal, устарел, поскольку выпустил новую версию, 2007 года.
Хотя я лично и не очень большой поклонник Pascal, но язык очень неплохо подходит для образовательных целей. Pascal, образно говоря, "не даст выстрелить себе в ногу, а С - не только ногу отстрелит, но и голову в придачу!"

Я, Ребрина Віталій Арсенович, заввідділом інформаційних технологій і дистанційного навчання, вважаю, що не мова, а середовище програмування Turbo Pascal (Під DOS) є вчорашним днем. Free Pascal, Delphi ще буде використовуватися і на олімпіадах учнів у тому числі. (А от на студенських олімпіадах вже не використовується).

Оскільки школа повинна закладати фундамент для подальшого навчання, то очевидним є той факт, що потрібно учнів знайомити із сучасними технологіями програмування і вчити мислити по іншому. Вчителям треба переходити також від процедурного мислення до об'єктно-орієнтованого. Кому це не вдається, той навіть у С# у консольному режимі буде і надалі використовувати стиль процедурного програмування. А щодо ноги і голови, то це явне перебільшення. Просто треба вчитися користуватися як слід зброєю.

13

Наказ управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації № 402 від 26.09.2007 р. дає старт нового сезону відкритої Інтернет-олімпіади з програмування. Скоро на сайті http://olympiada.km.ua та у методкабінетах будуть правила реєстрації. Прохання готуватися до старту.

14

Вже є перші зареєстровані учасники інтернет-олімпіади.
Запрошую активно реєструватися!

15

1. Розв'язки задач будуть перевірятися за допомогою компіляторів: Free Pascal 2.0.4 (http://www.freepascal.org/), Delphi 7, DevC++ (http://www.bloodshed.net/dev/devcpp.html),Visual C++ 6 (Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition Serial). Такі компілятори використовуються на Всеукраїнській олімпіаді.

А C# можна?

16

А чи можна, щоб один учень брав участь в першій лізі і у вищій?

17

mazur написал(а):

А C# можна?

Особисто я не проти. Але у цьому році ще немає гарантії, що  С# буде дозволений у Львові на Всеукраїнській олімпіаді. Тому у правила не включена ця мова. Що думають інші члени журі?

18

Куліковський Олександр написал(а):

А чи можна, щоб один учень брав участь в першій лізі і у вищій?

Я противник цього. Що думають інші члени журі?

19

Прошу Куліковського О.Д. забрати портрет Біла Гейтса. У противному випадку буду вимушений видалити користувача.

20

А такий класний аватар був :(

21

Куліковський Олександр написал(а):

А чи можна, щоб один учень брав участь в першій лізі і у вищій?

На мою думку відсутня логіка в постановці питання. Вища ліга для результату, а якщо хочеш порозв'язувати задачі першо ліги, ніхто не заперечує. Як правило, після туру на сайті з'являються розв'язки, тести, коментарі. Тому є можливість перевірити себе.

22

Igor Sirenky написал(а):

...Як правило, після туру на сайті з'являються розв'язки, тести, коментарі...

Вилитіло з голови, не подумав!!!

23

Поспішайте реєструватися. З 15.10 вже починається тренувальний тур.
Голова журі

24

У мене виникло запитання, яким чином будуть розрізнятися роботи виконанні на фрі паскалі та делфі. Адже до обох можна застосувати розширення раs. Сумісність між ними існує, але все таки не 100%?

25

badm написал(а):

У мене виникло запитання, яким чином будуть розрізнятися роботи виконанні на фрі паскалі та делфі. Адже до обох можна застосувати розширення раs. Сумісність між ними існує, але все таки не 100%?

Журі розглядає. Після прийняття рішення буде повідомлено.

26

badm написал(а):

Сумісність між ними існує, але все таки не 100%

в задачах де потрібно працювати з файлами сумісності точно не буде. Так що мій учень розвязки поки що не шле, чекає рішення журі оскільки він працює з Делфі

27

Jaxx написал(а):

в задачах де потрібно працювати з файлами сумісності точно не буде. Так що мій учень розвязки поки що не шле, чекає рішення журі оскільки він працює з Делфі

В тренувальному турі можна слати кілька разів. Тому чекати не раджу. Нехай учень веде переписку з членом журі. Це корсно буде обом сторонам відпрацювати певні моменти. Моливо у листі треба буде вказувати компілятор. Для цього і є тренувальний тур.

28

Можливо у фрі паскалі використовувати розширення pp. Мені те ж більше до вподоби з паскалівських варіантів Делфі, а в делфі використовувати розширення dpr?

Отредактировано badm (2007-10-17 12:40:53)

29

Вчора спробував налаштувати Оутлук, до цього листи відсилав з веб інтерфейса. Не запрацював. А на додачу не відсилаються листи тепер і з веб інтерфейса. Інші ящики працюють, але участь в олімпіаді зареємтровано на цей. Чи можна якось змінити скриньку яка подана в заявці, якщо ця так і не запрацює ?

30

Jaxx написал(а):

Чи можна якось змінити скриньку яка подана в заявці, якщо ця так і не запрацює ?

Для цього напишіть листа на скриньку реєстрації.
Надалі прошу питання ставити на форумі заочної олімпіади, який вже працює і посилання на який є на сайті "Обдаровані діти" wwwolympiada.km.ua
Там є гілка форуму "Запитання учасників до журі"


Вы здесь » Методичне об'єднання вчителів інформатики » Методичний розділ » Олімпіада: вчора, сьогодні, завтра.