Методичне об'єднання вчителів інформатики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Серпневі методоб'єднання

Сообщений 1 страница 20 из 20

1

Прошу поділитися цікавинками, які були розглянуті на серпневих методичних об'єднаннях. Чи всі питання, які цікавили вчителів, розглянуті?
Ще не пізно вирішити наболілі питання у віртуальному режимі. Отже серпневе методичне об'єднання продовжує свою роботу. Запрошую до розмови.

2

Моя думка, що в міністерстві точно ніхто зараз не скаже, бо потрібні нові ШТАТИ, яких школи вже давно потребують, і про які міністр говорив на обласній конференції в Хмельницькому (не так давно). А на рівні району чи міста ці речі вирішуються відповідними розпорядженнями. В нас, наприклад такими розпорядженнями введено додатково в школах посади лаборантів комп. класів (правда, ще тільки на папері).

3

Зрозуміло. І в Кам’янці-Подільському така ж ситуація (стосовно рішення на рівні району-міста).
Доведеться і в Славуті так робити.

4

Кокорський написал(а):

Підкажіть, де знайти нормативну базу для введення посади системного адміністратора. Посадові обов’язки є в "положеннях про кабінет інформатики", а от якесь би розпорядження міністра чи що...

Вдалося внести і затвердити відповідний пункт у Положення про пілотний навчальний заклад і багато шкіл цим скористалося. Наприклад, Берездів Славутського району, спеціалізовані школи № 5 м.Кам'янця-Подільського, № 29 м.Хмельницького та ін.
Треба ініціювати питання перед районними і міськими радами і приймати рішення по конкретних школах. Це реально. Чекати рішення по всіх школах України або області не дуже реально на даний час. Це вимагає великих коштів.
Перші кроки зроблені, є примірні посадові обов'язки. Прошу діяти активно у цьому питанні, бо це є вимогою сьогодення.

5

Хто може прокоментувати: наказ міністерства про поділ класів на групи (№128 від 20.02.2002) має рекомендаційний чи обов'язковий характер? Тобто, на урок інформатики 10 клас з 17 учнів МОЖНА ділити на групи чи НЕОБХІДНО?

6

Пилипчук О.П. написал(а):

Хто може прокоментувати: наказ міністерства про поділ класів на групи (№128 від 20.02.2002) має рекомендаційний чи обов'язковий характер? Тобто, на урок інформатики 10 клас з 17 учнів МОЖНА ділити на групи чи НЕОБХІДНО?

Тут нічого коментувати.
У наказі чітко написаний перелік предметів, при вивченні яких класи підлягають поділу на групи. У пункті 7 написано "При проведенні практичних занять з інформатики з використанням комп'ютерів клас ділиться на групи, але не менше 8 учнів у групі".
Сучасна програма з інформатики передбачає на кожному уроці проведення тренувальних або практичних вправ. Це колись давно був поділ на теоретичні уроки і практичні з поділом. Зараз треба ділити клас на всі уроки інформатики і організовувати нормальне навчання. Вийняток становлять лише ті школи, де комп'ютер один або два на весь клас. У таких школах не можливо організувати нормальне навчання. Але таких шкіл у нашій області, судячи із статистичних даних, не має.
Прошу мене особисто повідомляти про факти відсутності поділу уроків інформатики у 10-х та 11-х класах.
Щодо інших класів, де вивчення організовано за рахунок годин шкільного компоненту, то рішення приймають місцеві органи, які керують освітою у регіоні. Вони також мали б керуватися тим же наказом МОН України.

7

В.Ребрина написал(а):

Тут нічого коментувати.

Для мене звучить переконливо, але... Складається враження, що в нашій системі більшість розпоряджень "згори" допускають "творчий" підхід і власну інтерпретацію. Як, наприклад, пунктик про лаборанта у пілотному закладі, поділ класів на групи. Тобто ті положення, що стосуються грошей :(

8

Пилипчук О.П. написал(а):

Треба ініціювати питання перед районними і міськими радами і приймати рішення по конкретних школах. Це реально

На методичниму об'єднані вчителів інформатики м. Старокостянтинова, яке відбулось 29 серпня, було прийняте рішення звернутись з подібним листом до начальника управління освіти, депутата міської ради Щербань Н.М. Ініціативна група склала лист про прохання введення по всіх навчальних закладах міста посади системного адміністратора. Лист підписано всіма вчителями інформатикики, відправлено . Чекаємо результат.

9

До речі, від червня діє пунктик про доплату вчителям інформатики за обслуговуванням обчислювальної техніки (від 2,5 до 5%). Вирішується на рівні директора наказом по школі.

Отредактировано Кокорський (2007-09-13 17:45:22)

10

В.Ребрина написал(а):

Прошу мене особисто повідомляти про факти відсутності поділу уроків інформатики у 10-х та 11-х класах.

Добре слово сказане в тому місці в той час. В м. Старокостянтинові поділено на групи всі  10- 11 класи при вивчені інформатики.

11

Світлана Борисівна написал(а):

В м. Старокостянтинові поділено на групи всі  10- 11 класи при вивчені інформатики.

Таке читати приємно. Вітаю!
А чи в усіх така ж ситуація?

12

Кокорський написал(а):

від червня діє пунктик про доплату вчителям інформатики за обслуговуванням обчислювальної техніки (від 2,5 до 5%)

Будь-ласка вкажіть ресурс для законодавчого підтвердження даного "пунктика". Якщо можна уточніть механізм подання на отримання даного фінансування.

Буду вдячний. :) (Хоча такі "гроші" в даний момент не у всіх в шані. <-- Жарт)

13

Кокорський написал(а):

...Вирішується на рівні директора наказом по школі. Спробуйте. В мене вийшло...

Да....  :D
Це вирішено на рівні Кабінету Міністрів.

Кислюк В.В. написал(а):

...Будь-ласка вкажіть ресурс для законодавчого підтвердження даного "пунктика"...

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 квітня 2007 р. N 643

Цей документ можна знайти за адресою wwwrada.gov.ua

14

Куліковський Олександр написал(а):

Да....   
Це вирішено на рівні Кабінету Міністрів.

Це так, інформацію про доплату я дізналась від економіста управління освіти. Вона ж мені показала документ, і сказала, що нарахування вже будуть іти з травня 2007. Так що у всіх управліннях освіти повинні бути знайомі з цим документом.

Куліковський Олександр написал(а):

ПОСТАНОВА
від 20 квітня 2007 р. N 643

15

Світлана Борисівна написал(а):

...Так що у всіх управліннях освіти повинні бути знайомі...

Дуже цікаве Ваше управління, це постанова Кабінету Міністрів.
В крайньому випадку є ще суд. А відносно судових рішень можете поспілкуватися з О.П. Пилипчуком.

16

Куліковський Олександр написал(а):

А відносно судових рішень можете поспілкуватися з О.П. Пилипчуком.

Уточнюю: я ще ні з ким не судився :)
Але (за моїми даними) в районі є позитивний досвід отримання через суд НОРМАЛЬНОЇ оплати за тренінг Інтел. Ніяких копій документів на підтвердження поки що не маю.

Для довідки: перший тренінг у районі я провів разом з дружиною безплатно, за другий отримав біля 150 грн. Звичайно, після такого на третій тренінг я не погоджуюсь. Інструкція про оплату праці на керівництво враження не справила.
Так само, нікому не цікава "ідея" про лаборанта в пілотному закладі. Учасники семінару завучів, що проходив на базі нашої школи, навіть писали з цього приводу колективний лист на ім'я начальника райво.

17

Куліковський Олександр написал(а):

Дуже цікаве Ваше управління, це постанова Кабінету Міністрів.

А я й цього не заперечую, в управліні керуються Постановою Кабінетів Міністрів.

18

Куліковський Олександр написал(а):

Да....   
Це вирішено на рівні Кабінету Міністрів.

Написано - від 2,5% до 5%. І саме розмір доплати вирішується адміністрацією школи, а не "давати чи не давати".

19

Щирі вітання всім! Чи існує зараз доплата за шкідливі умови праці?

20

До відома керівників м/о і вчителів інформатики. Методичний лист про викладання інформатики та нова інструкція щодо ведення класного журналу опубліковані у журналі "Комп'ютер у школі та сім'ї", №5, 2008 р.
Звертаю увагу на видання нових підручників з інформатики. Про це можна прочитати у пості про літературу на даному форумі.